Лікар радить, консультує

 

 Робота медичної служби дитячого садка 

Діти прийшли в дитячий садочок. До кожного вихованця потрібний особливий підхід. І здоров'я маляти стоїть на першому місці не лише у батьків, але й у працівників дошкільного навчального закладу.

Склад медичної служби ЗДО:сестра медична старша Бедрак Оксана Вікторівна

Медична сестра  ведє систематичну роботу по профілактиці захворювань в ЗДО. Також контролюється, чи правильно ведеться ранковий прийом малят, дотримання режиму дня, на якому рівні знаходиться чистота в групах і на ділянках д/с, чи виконуються вимоги за технологією миття посуду тощо. Регулярно проводиться знезаряження приміщень закладу, унаслідок чого повітря збагачується озоном, який так само дезінфікує приміщення. Озон має бактерицидну, фунгіцидну дію. Тобто знешкоджує всі види патогенної мікрофлори: віруси, бактерії, грибки  тощо. Медичні огляди працівниками проходяться вчасно, медична сестра веде контроль за проходженням медоглядів та фіксує результати у Журнал проходження медоглядів працівників. Медична документація ведеться згідно до номенклатури справ ЗДО, всі журнали оформлені відповідно до вимог. Терміни подачі звітів та звітної документації у відповідні установи не порушуються, проводяться своєчасно та достовірно. Раціональне харчування в дошкільному закладі передбачає обов’язкове складання меню. Приблизне двотижневе меню складається на зимово-весняний і літньо-осінній періоди року, погоджується з Держпродспоживслужбою міста та затверджується керівником навчального закладу. Щодня медична сестра складає меню-замовлення, а в інформаційних куточках груп та на стендах дитсадка розміщується меню із зазначенням виходу страв.

Отже, основні завдання медичної служби ЗДО: 

1. Постійний контроль за станом здоров’я дітей.

2. Проведення обов’язкових медичних оглядів дітей.

3. Надання невідкладної медичної допомоги дітям у разі гострого захворювання або травми.

4. Здійснення контролю за організацією та якістю харчування, дотриманням раціонального режиму освітньої діяльності, навчального навантаження. 

5. Контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог та протиепідемічного режиму.

6. Проведення санітарно-просвітницької роботи серед дітей, батьків або осіб, які їх замінюють, та працівників дошкільного  закладу.

7. Медико-педагогічний контроль за фізичним вихованням дітей.

Консультації

 Особиста гігієна дітей дошкільного віку

Загартування

Що таке хвороби невидимки

Як зберегти здоров'я дитини

Здоров'я дитини - багатство країни


ДНЗ №18 2010 р.