Батьківський всеобуч

   

 

 

 

 

 На допомогу батькам та дітям

Ми закликаємо не нехтувати своїм психологічним здоров’ям та ділимося переліком організацій, які надають кваліфіковану допомогу:

  1. Київський міський кризовий центр "Соціотерапія". Тут надають широкий спектр психологічної допомоги цивільним та військовим. Терапія триває місяць на стаціонарній основі.

https://sociotherapy.org.ua/?page_id=5425  

  1. Lifeline Ukraine. Організація приймає запити від усіх громадян та допомагає людям у суїцидальних станах. https://lifelineukraine.com/     Гаряча лінія: 7333  
  1. БФ «Право на захист». Безкоштовну психологічну допомогу надають ВПО, волонтерам та організаціям.

t.me/psyintouch

 

  1. БФ "Сильні". Тут безкоштовну психологічну допомогу отримують люди, які після 24 лютого пережили сексуальне насильство.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd8FtTEa6dmlj1oZuQngG1qhTWDaBAVxB9uX9RqWk7aVNaU-g/viewform

 

  1. На платформі «Veteran hub» допомагають військовим, ветеранам та їхнім родинам.

https://veteranhub.com.ua/

Гаряча лінія: +38 067 348 28 68

 

  1. PIN (People in Need). В організації цілодобово надають першу психологічну допомогу. 

Гаряча лінія: 0 800 210 160

 

  1. Соціальний проєкт «Разом»

30 хвилин із психологом

www.razom.live 

 

  1. Kellimni психологічна допомога

чат пн-пт з 10:00 по 14:00

www.kellimni.com 

 

  1. PsyHelpUa

Психологічна допомога онлайн

www.psyhelp.info

 

  1. Гаряча лінія ВАРТО ЖИТИ

Онлайн-допомога цивільним, військовим та їх родинам, а також онкохворим пацієнтам.

#5522

 

Станом на жовтень 2022 року по психологічну допомогу звернулися 650 тисяч українців. Безпосередньо у МОЗ прогнозують колосальну кількість осіб, яким вона знадобиться через війну. Йдеться про 15 мільйонів людей, 3-4 з яких потребуватимуть медикаментозного лікування. Непропрацьовані психічні порушення, особливо спричинені внаслідок війни, можуть трансформуватись у розлади сну та харчування, загострення залежностей, онкологічних станів, а також проблеми із серцем.

Консультації для батьків: 

 

Як розповісти дітям про війну. 

Анімалотерапія  

10 кроків самостійності дитини 

" Взуття для дітей"

"Дитячий масаж"

 Причини затримки мовлення

Формування культури здоров`я дитини в сім`ї

Бережи зір змолоду. Гімнастика для очей. 

Поради батькам щодо психологічної підготовки дитини до школи.

1. Будь ласка, запам'ятайте, що основними психологічними причинами виникнення труднощів адаптаційного періоду є такі: - недостатній досвід спілкування з дорослими і однолітками; - недорозвиненість мовлення; - "неділовий" ( надмірно емоційний) характер спілкування з дитиною у сім'ї; - не сформованість звички виконувати вимоги дорослих та дотримуватися певних правил поведінки; - побоювання. недовіра до школи внаслідок неправильної орієнтації з боку батьків.

2. Добре, якщо Ви зацікавите доньку чи сина школою, викличете бажання навчатися там. Для цього намагайтеся заздалегідь визначитися, яку саме школу відвідуватиме Ваша дитина. Під час прогулянок покажіть їй споруду школи. Розкажіть про життя учнів.

3. Дитині значно легше буде пристосуватися до умов школи, якщо в сім'ї вона оволодіє певними необхідними навичками самостійності: - складати підручники, зошити та шкільне приладдя в портфель ( бажано привчити дитину робити це заздалегідь, звечора); - самостійно та охайно складати одяг для уроків фізичної культури; - впорядковувати свій письмовий стіл та ігровий куточок; - самостійно вести шкільний щоденник.

4. Важливо навчити дитину ввічливого спілкування з незнайомими людьми. Знаходячись поза домівкою, можна знайти безліч ситуацій для "вправлення" у спілкуванні.

5. Значну увагу приділяйте розвитку мовлення дитини, зокрема діалогічного. Частіше розмовляйте з дітьми, обговорюйте побутові "проблеми", привчайте висловлювати власну думку, міркування. Учіть правильно розгорнуто відповідати на поставлені запитання, а також правильно формулювати запитання до інших людей. Ширше використовуйте мовні ігри - їх Вас навчать самі діти, лише покажіть, що Ви хочете пограти з ними.

6. Будьте вимогливими до дитини.

7. У жодному разі не виявляйте у присутності дитини своїх переживань щодо того, як їй буде у школі, сумнівів, чи доброю до неї буде перша вчителька, побоювань з приводу того, чи буде дитина успішною у навчанні. Навпаки, демонструйте радість з приводу майбутнього вступу дитини до школи, впевненість у тому. що на неї чекають доброзичливі вчителі, цікаві знання, приємні товариші.

Завжди пам'ятайте: самопочуття дитини та успішність її адаптації до школи значною мірою залежить від Вас, шановні батьки! 

 

 






ДНЗ №18 2010 р.