Лікар радить, консультує

Робота медичної служби дитячого садка

Діти прийшли в дитячий садочок. До кожного вихованця потрібний особливий підхід. І здоров'я маляти стоїть на першому місці не лише у батьків, але й у працівників закладу дошкільної освіти.

Склад медичної служби ЗДО: сестра медична старша

Бедрак Оксана Вікторівна

Медична сестра  ведє систематичну роботу по профілактиці захворювань в ЗДО. Бедрак Оксана Вікторівна проводить температурний скрінінг відповідно рекомендацій МОЗу України під час карантину. Старша медична сестра закладу контролює дотримання режиму дня, на якому рівні знаходиться чистота в групах і на ділянках д/с, чи виконуються вимоги за технологією миття посуду тощо. Відповідно графіку проводиться знезаряження приміщень закладу, унаслідок чого повітря збагачується озоном, який так само дезінфікує приміщення. Озон має бактерицидну, фунгіцидну дію. Тобто знешкоджує всі види патогенної мікрофлори: віруси, бактерії, грибки  тощо. Контроль за знежаряженням також проводить медична сестра закладу. Медичні огляди працівниками проходяться вчасно, медична сестра веде контроль за проходженням медоглядів та фіксує результати у Журнал проходження медоглядів працівників. Медична документація ведеться згідно до номенклатури справ ЗДО, всі журнали оформлені відповідно до вимог. Терміни подачі звітів та звітної документації у відповідні установи не порушуються, проводяться своєчасно та достовірно. Раціональним харчування в дошкільному закладі займається Бедрак Оксана Вікторівна. Вона контролює приготування та вихід готової продукції, її різноманітність та користь для дитячого організму. Орієнтовне чотирьохтижневе меню складається на кожну пору року, погоджується з Держпродспоживслужбою міста та затверджується керівником навчального закладу. Щодня на стенді біля  харчоблоку та на центральному вході в дитсадок розміщується меню із зазначенням назви страв, об'єму страв, алергенів, рекомендацій шодо страв вживання вдома тощо.

Отже, основні завдання медичної служби ЗДО:

1. Постійний контроль за станом здоров’я дітей.

2. Проведення обов’язкових медичних оглядів працівників.

3. Надання невідкладної медичної допомоги дітям у разі гострого захворювання або травми.

4. Здійснення контролю за організацією та якістю харчування, дотриманням раціонального режиму освітньої діяльності, навчального навантаження.

5. Контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог та протиепідемічного режиму.

6. Проведення санітарно-просвітницької роботи серед дітей, батьків або осіб, які їх замінюють, та працівників дошкільного  закладу.

7. Медико-педагогічний контроль за фізичним вихованням дітей.

Консультації

Особиста гігієна дітей дошкільного віку

Загартування

Що таке хвороби невидимки